Sohbet Odaları

Türkçe mirc indir

mirc indir

Tutkum Sohbet Sunucuları mIRC Chat Sohbet Odaları

IRC Nedir? IRC Sunucularının Kuruluşu, IRC Chat'in İcadı
Dünyanın ilk online irc chat sistemi Takomatic´tir. Doug Brown ve David Wooley tarafından ilk olarak 1973 yılında kullanılmıştır. Üniversite içerisinde en fazla 5 kişi arasında yapılan ekran üzerindeki mesajlaşmalar günümüzün Chat siteminin babası konumundadır. Daha sonra Finlandiyalı bir yazılım büyücüsü tarafından IRC olarak kısalttığımız INTERNET RELAY CHAT, ilk transatlantik internet chat bağlantısı olmuştur ki bu olay, dünyamızı şekillendiren bir devrim niteliği taşımıştır. Bu da ICQ, Messenger gibi zamanın popüler sohbet programlarının geliştirilmesine ilham kaynağı olmuştur.
TUTKUM CHAT IRC Sohbet
İnternet üzerinde e-mail, ses ve video konferansı gibi birçok iletişim yolları vardır. Türkçe’mizdeki karşılığıyla sohbet etmek anlamını taşıyan irc chat İnternet üzerinden başkalarıyla yazarak iletişim kurabilmenin başka diğer yolundan biridir. Sohbet odalarına bağlanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir internet servis sağlayıcısına sahip olmaktır. Tutkum Chat platformunun sağladığı en büyük avantaj, dünyanın her yerinden farklı kültürlere, ilgi alanlarına sahip insanların ortak bir internet ortamında sınırları aşmasını sağlayarak yakınlaştırmasıdır. Herhangi bir irc chat odasında ya da özel mesaj kutusunda sohbet eden ve kendisinden kilometrelerce uzaklıkta bulunan insanlarla iletişim kuranlar için coğrafi uzaklık adeta ortadan kalkmış gibi oluyor.

Sohbetin ne kadar eğlenceli olduğunu gösterecek sohbet girişlerimiz artık sizler için profesyonel bir hizmet anlayışıyla hizmetinize sunuyoruz.


mirc indir
Tutkum mIRC Yükle
sitene sohbet ekle
Sitene Sohbet Ekle
mobil sohbet
Mobil Sohbete Başla