google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı 75 okuma
yorum sayısı yorum yok

İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul Sohbet Odaları

Chat ve Sohbet odaları kelimelerinde yazmış olduğumuz yazılardan bir tanesi de İstanbul sohbet. İstanbullu kullanıcılarımızın rahatça girip chat ve sohbet yapmaları için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.
İstanbul Sohbet Odaları var mı ?
İstanbul sohbet odaları demek İstanbul ve ilçelerini barındıran Sohbet kanalının var olmasıdır. #İstanbul kanalı adı altında açılmış olan ve insanoğluın girip ister bir tek o kanalda, isterseniz de iste sunucunun herhangi bir kanalında sohbet etmeleri yeni arkadaşlarla tanışma fırsatını yakalamalarını sağlamaktayız. Bu sayede öteki illerden gelen kullanıcılarımıza İstanbul’un güzelliğini turistik yerlerini bilmeyen dostlarımıza anlatıp kıskandırıp ve onlarında o güzel şehre gelme arzusunu çıkarabilirsiniz.
İstanbul Sohbet kanalı özellikleri
İstanbul Sohbet kanalında Bir founder ( kanal sahibi ) bulunmaktadır. Bunun nedeni kanal düzenini sağlamak ve diğer yetkili arkadaşlara yapmaları gerekeni anlatmaktır.
İstanbul sohbet kanalında iki Sop ( kanal süper operatörü ) bulunmaktadır. Bunun nedeni ise kanal güvenliğini ve opların düzenini sağlamak.
İstanbul sohbet kanalında beş op ( kanal operatörü) bulunmaktadır. Bunun sebebi ise kanalda founderden aldığı talimat doğrultusunda sohbet alışkanlığını sağlamak, kanalda olası durumda kurallara uymayan kullanıcıları kanaldan uzaklaştırılmasını sağlayan kanal görevlisidir.

İstanbul Sohbet odaları kurallarına uyarak isteyen kullanıcı istediği benzer biçimde sohbet etme özgürlüğüne haizdir. Hem de kural dışı haksız yerine kanaldan uzaklaştırılan kullananların yönetime şikayet etmesi durumunda operatör derhal yetkililer tarafınca uyarmalır. Bu durumdan sonrasında eğer operatör gene aynı tutum ve davranışları sergiliyorsa şayet görevinden tekrar eklenmemek üzere alınır. Fakat Kullanıcılarında bu mevzuda dikkat etmesi ihtiyaç duyulan hususlar ise şunlardır.
1. Kanal düzenini bozmamak.
2.Kanalda seviyeli ve düzenli bir halde kimseyi rahatsız edici davranışlarda bulunmamak.
3.Kanalda kimseye hakaret, kötü söz, kışkırtıcı sözler, rahatsız edici davranışlarda bulunmamak.
4.Yöneticilere kara çalma atarak onların görevinden alınmasını ve yöneticileri kışkırtmak.
Bu tarz şeylerin yapılması halinde kullanıcıların önce uyarmalıp ilkaz edilmesi gerekir. Bu ihtardan sonra hala idame eden kullanıcı sunucudan uzaklaştırılarak kanala girişi engellenir.

önceki sohbet yazısı
Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?