google plus
facebook ile paylaş
twitter ile paylaş
Admin
Admin tarafından gönderildi.

okunma sayısı 192 okuma
yorum sayısı yorum yok

Güvenli Sohbet

Güvenli Sohbet

İnternet yeni arkadaşlar yapmak için bir yerdir. Bu sadece biriyle sohbet etmek kolaydır. Sadece, dikkatli olun ve söylenenleri dikkatle dinlemek zorunda. Birisi bir arkadaş yalan ya da hakikaten oluyor, bir süre sonra, size söyleyebilirim. Bir oldukça erişkin sadece sex için onları karşılamak için bir tuzağa habersiz olan cezbetmek için genç ve güleryüzlü öykünmek çünkü ayrıca, sorulan sorulara dinlemek zorunda. Dikkatli olun ve online vermek bilgileri izle.

1.Sizi yaklaşan başkalarının eğilim izlemek veya bir konuşma başlatmak. Onlar yaşayan yahut evde sadece iseniz, o zaman onlar arkadaş ama yırtıcı olmaya çalışıyorum nerede benzer biçimde sizinle ilgili kişisel yada özel sorular sormaya başlar. Onlar kolayca zarar böylece kişisel informasyon edinmek için çalışıyoruz. Bu insanlardan uzak durun. Cevap, ve onlar ısrar, bilgisayarınızı kapatın yahut derhal sohbet odaları kapalı giriş yapmayın.
2.Iç kendine ne söylediğini duymak için izin verin. Birisi size konuşmaya adım atar ve okul hakkında size söyler varsayalım. Kişisel almadan ileri geri sohbet edebilirsiniz. Onlar evlat etrafında güldürmek ve sen. Siz öğretmenler, ödev ve filmler hakkında konuşmak. Bu sağlıklı bir dostluğun başlangıcıdır. Kişinin bu tür devam ediyor, ancak yine, uyarı işaretleri için farkında olmak. Bu web üzerinde bir ‘kırmızı bayrak’ denir. Eğer kırmızı bayrak duygusu sonrasında, rahatsız ve konuşma konuyu değiştirebilmek için talep söyle. Eğer kırmızı bayraklar bulmaya devam ederseniz, konuşmayı bırakın.
3.Anlayın sohbet bir kişi canlı yaşınız, bağlantı numarası ve sorarak mevzuşma başlar eğer anne çalışıyorsanız, bu bir kırmızı bayraktır. Konuşmayı durdurun, ya gerçek data vermeyin. Bu fert bir arkadaşım ama bir avcı olmak istemediğini, ancak idrak etmek.
4.Resimler. Tavsiye edilmez resim sokak isimleri, plaka, ya da herhangi bir PI görünmüyor bile, resim siz (veya arkadaş!) neye benzediğini gösteren ve kim vardır.
5.şeklinde herhangi bir cinsel ve sövgü dili “Sen istiyorsun? Yapmak “, ve bırakın ve (polis şeklinde) birini söylemek gerekir DERHAL . İstisna yok.
6.Cyber-şiddet veya kabul edilebilir değildir (inandırmak senin elinde su küreler çekim şeklinde, sürece). Kimse “* yumruklar u ve u kanama *” veya böyle bir şey diyorsa, bırakın ve söyleyin
7.Yalnız değilsiniz biliyorum Birçok çocuk internette rahatsızlık olsun, fakat şimdi size çocuklar aslına bakarsan büyük bir grup eklenir eğer ne yapacağımı biliyorum. Bu durumda zor durumdaki olan tek fert değildir, bu nedenle sohbet odaları yırtıcı rapor korkutmak hissetmiyorum.
8.Söylüyorum. Dedikoducu değil Birisi size acıyor veya çevrimiçi yahut çevrimdışı, rahatsız hissettiren varsa, gerektiği zaman yerine bastırma daha kimse söylemek
9.En önemlisi, dikkatli olun. Olmak güvenlidir sizin en büyük önceliktir.

önceki sohbet yazısı
Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.
sohbet etiketleri
benzer yazılar
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?